Nie od dzisiaj wiadomo, że powietrze zawiera wiele patogenów – bakterii, wirusów, roztoczy, grzybów itp. Dodatkowo badania wykonane przez fińskich naukowców w 2020 w związku z epidemią koronawirusa, potwierdzają, że nawet jeśli kichniemy lub kaszlniemy w rękaw, aerozol z naszych płuc pozostaje do 4 minut w powietrzu zanim opadnie na powierzchnie, a dodatkowo wraz z ruchem powietrza może przenieść się do 8 metrów. Dodatkowo badania naukowców włoskich potwierdzają obecność wielu patogenów, w tym koronawirusa COVID-19 w smogu zawieszonym w powietrzu.

 

Technologia sterylizacji przy pomocy promieniowania UV-C jest znana od wielu lat. Większość z nas pamięta jeszcze fioletowe świetlówki w gabinetach lekarskich które świeciły kiedy lekarz wychodził po pracy. One właśnie sterylizowały powierzchnie. Promieniowanie UV-C działa biobójczo nie tylko na bakterie i wirusy, ale także uszkadza wzrok i powoduje dotkliwe oparzenia skóry jeśli świetlówka działa bezpośrednio na skórę. Dlatego takich technologii można używać tylko w momencie gdy nikt nie przebywa w sterylizowanym pomieszczeniu lub, gdy świetlówka jest osłonięta obudową.

 

To dlatego IQ mini jest tak rewolucyjny – daje użytkownikowi zalety sterylizacji UV-C i eliminuje wszelkie wady tej technologii, ponieważ świetlówka UV-C jest zamknięta w obudowie.
Oczyszczacze powietrza serii IQ działają w taki sposób, że wstępnie filtrują powietrze przy pomocy filtra węglowego , oczyszczając je z pyłów PM, następnie powietrze trafia do komory w której jest poddawane promieniowaniu UV. Oczyszczone powietrze jest usuwane z urządzenia i wraca do pomieszczenia. Powietrze w ramach jednego pomieszczenia jest filtrowane w sposób ciągły. Przykładowe pomieszczenie niewielkiego salonu fryzjerskiego o powierzchni 60 m2 i wysokości 2,5m zostanie przefiltrowane w całości dwukrotnie w ciągu godziny przez urządzenie IQ mini.

X